Grabitja ne Rinas , arrestohen 4 persona

Grabitja ne Rinas , arrestohen 4 persona

215
SHPËRNDAJE

4 persona jane arrestuar kete mbremje nga polcia si te dyshuar ne grabitjen ne aeroportin Rinas. Flete arrestet jane prere per 4 persona nga Elbasani  te cilet dyshohen se kane ndihmuar grabitesit per modifikimin e furgonir qe kreu grabitesit. Servisi ku u modifikua furgoni ndodher ne periferi te Elbasanit ne pronesi te shtetasit me inicialet G.Sh.Policia dhe prokuroria kanë në vëmendje persona të tjerë me të shkuar kriminale. Nëse konfirmohet nga policia se janë grabitur 10 milionë euro do jetë grabitja më e madhe e ndodhur në 29 vite. Pista e dytë e policisë është për një grup kriminal që operon në zonën e Fushë-Krujës.

S'KA KOMENTE