Grabitet nje filial banke ne Greqi

Grabitet nje filial banke ne Greqi

665
SHPËRNDAJE


Një grabitje nën kërcënimin e një shpërthimi ka ndodhur rreth dy orë më parë në një filial banke në zonën e Agia Paraskevi .

Sulmuesi hyri në bankë dhe duke mbajtur një eksploziv të improvizuar në dorë, kërcënoi punonjësit se do t’i jepnin para , në të kundërt do të hidhte në erë dyqanin.

Arkëtari i frikësuar i ka dhënë një çantë me para, ndërsa sipas informacioneve grabitësi kishte fshehur lëndë plasëse në xhaketën e tij .

Banditi ka kapur paratë dhe është larguar në drejtim të panjohur.

https://www.kathimerini.gr/society/562270675/listeia-trapezas-stin-agia-paraskeyi-o-drastis-apeilise-me-ekrixi/amp/

S'KA KOMENTE