Gomonia përplas tre persona që po laheshin në det ne Jale

Gomonia përplas tre persona që po laheshin në det ne Jale

219
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në plazhin e Jalës.

Mësohet se një gomone ka përplasur tre persona në det.Mesohet se njëri prej të plagosurve është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Himarë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 11:20, në plazhin e Jalës, shtetasi Gj. P., 37 vjeç, duke drejtuar një mjet lundrues tip (gomone), dyshohet se ka humbur kontrollin duke dalë në breg, ku si pasojë ka dëmtuar shtetasit A. S., 31 vjeç dhe E. GJ., 25 vjeçe, të cilët janë transportuar në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i mjetit lundrues është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Himarë, për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

S'KA KOMENTE