Goditet banda shqiptare në Greqi, në pranga 4 persona

Goditet banda shqiptare në Greqi, në pranga 4 persona

2824
SHPËRNDAJE
Greqi

Goditet një organizatë kriminale në Greqi. Ndërkohë më 27 janar në Korinth dhe Atikë, u arrestua 4 anëtarë të bandës, të moshës 26 deri në 44 vjeç.

Mësohet se njëri prej të arrestuarve është 44-vjeçari Gentian Hinga nga Remasi i Divjakës. Hinga është arrestuar edhe në 2019 si pjesë e një bande grabitësish që vrau në Kifisa binzesmenin grek Aleksandro Stamatidi në 2018.

Gjatë këtij operacioni gjithashtu janë zbuluar të paktën 21 vjedhje të realizuar nga kjo bandë në të gjithë Greqinë.

Mediat greke shkruajnë ata lëviznin me një Mercedez luksoz, ndërsa dobësia e tyre ishin bizhuteritë, metalet e çmuara, orat e shtrenjta Rolex.

S'KA KOMENTE