Gjykata Fier le te lire Pandeli Tolen,arrestuar per pjesmarrje ne protestat...

Gjykata Fier le te lire Pandeli Tolen,arrestuar per pjesmarrje ne protestat e opozites

581
SHPËRNDAJE

 

Nje tjeter protestues ka dale sot para gjykates Fier me akuzen per organizim dhe pjesmarrje te protestave dhe tubime te paligjshme. Pandeli Tole i cili eshte edhe kandidat per deputet ne listat e PD Qarkut Fier ka dale sot perpara gjykates Fier me akuzen e mesiperme.

Prokurori i ceshtjes Erind Rehovica ka kerkuar masen e vleresimit detyrim paraqitje per Pandi Tolen. Ne fund te seances gjyqtari i ceshtjes ka lene ne fuqi kerkesen e prokurorit duke lene te lire Tolen me detyrim paraqitje

Nje dite me pare kreu i PD Fier Luan Baci e etiketoj arrestimin e Toles teresisht te motivuar poltikisht dukw shkuar ne akuza ndaj policise se shtetit per presion ndaj Toles per ta detyruar per te marre mandatin e deputetit

Ndryshe nga seancat e tjera te zhvilluar ndaj 7 protestuesve te tjere  ka munguar ne seancen e sotme prezenca e shtuar e policise ne gjykate.

S'KA KOMENTE