Gjykata dënon me 2 vite burg ish-kryeprokurori Adriatik Llalla

Gjykata dënon me 2 vite burg ish-kryeprokurori Adriatik Llalla

509
SHPËRNDAJE

Gjykata e Posacme Kunder Krimeve dhe Korrupsionit ka vendosur denimin me 2 vite burg per ish prokurorin e peegjithshem Adriatik Llalla. Pervec vendimit me burg Llalla perjashtohet per 5 vjet nga funksionet publike nderkohe i jane konfiskuar edhe te gjitha pasurite

S'KA KOMENTE