Gjyakata e Fierit vendos masen burg pa afat per vrasesin e ish...

Gjyakata e Fierit vendos masen burg pa afat per vrasesin e ish bashkeshortes, pranon vrasjen

1087
SHPËRNDAJE

Gjykata e Fierit ka vendosur masen e vleresimit burg pa afat per 31 vjecarin Elton Metaj ,autorin e vrasjese ish bashkeshortes se tij Sabrina Bengaj. Autori i vrasjes ka shfaqur pendese ne sallen e gjyqit para trupit gjykues e kryesuar nga Prokurore Eglantina Shehu dhe Gjyqtare Olkida Lice.Avokati mbrojtes Dritan Dema pas marrjes se vendimit nga trupi gjykues eshte shprehur se 31 vjecari ka shfaqur pendese per kete akt ndersa ka treguar se ka qene nen presion te babait te Sabrines ,ish vjerrit dhe per kete qellim kishte blere edhe nje arme zjarri qe me pas e perdori ne naten e 10 shtatorit ne ngjarjen tragjike qe i mori jeten 23 vjecares Sabrina Bengajt.

S'KA KOMENTE