Gjetan Keta kampion bote,mposht boksierin boshnjak.

Gjetan Keta kampion bote,mposht boksierin boshnjak.

186
SHPËRNDAJE

Gjetan Keta është shpallur kampin bote pasi ka mposhtur boksierin boshnjak Sladan Janjanin.Në arenë e Dibrës së Madhe, boksieri shqiptar mposhti pas 5 raundeve kundërshtarin e tij duke triumfuar për titullin e kampionit të botës në federatën WBU për peshat e mesme.

Luftëtari nga Bulqiza arriti një tjetër sukses shumë të madh në karrierë, pasi e dominoi sfidën nga raundi i parë deri në të 5-in kur edhe boshnjaku Janjanin u tërhoq nga gara.

Goditjet e forta dhe të njëpasnjëshme detyruan boksierin boshnjak të dorëzohet.

S'KA KOMENTE