Gjendet i pajetë në banesën e tij aktori i njohur italian

Gjendet i pajetë në banesën e tij aktori i njohur italian

345
SHPËRNDAJE

Është gjetur i vdekur në banesën e tij aktori italian Paolo Calissano. Ai u lind në Genova 54 vjet më parë dhe u bë shpejt një figurë e dashur e ekranit në vitet 1990 dhe 2000.

Sipas një hipoteze të parë, ai ka vdekur nga një përzierje droge. Në shtëpinë e tij në lagjen Balduina, u gjetën disa pako me ilaçe dhe medikamente psikotrope që aktori me sa duket po i merrte për të trajtuar një formë depresioni që vuante.

Sipas asaj që raporton gazeta “La Repubblica”, pilulat ishin të dyja në dhomën e aktorit dhe të shpërndara në kuzhinë. Vdekja supozohet të jetë për shkak të mbidozimit aksidental ose vullnetar të drogës.

Ai ka pasur probleme gjyqësore, pikërisht për shkak të lëndëve narkotike.

Në vitin 2005, Calissano ishte në qendër të një historie dramatike: në banesën e tij, për shkak të një mbidoze kokaine, vdiq një grua, Ana Lucia Bandiera. Aktori u arrestua dhe u dënua me katër vjet me akuzën se i kishte dhënë drogën. Pas një procesi rehabilitimi, Calissano përfundoi sërish në lajme në vitin 2008: i përfshirë në një aksident me makinë ai u gjet pozitiv në kokainë.

Calissano lindi në Xhenova më 18 shkurt 1967. Pas studimeve në Boston dhe eksperiencave të para në fotonovela, ai debutoi në kinema (“Palermo-Milan një rrugë” ) dhe në TV, duke u bërë i njohur për publikun falë serialeve si “Spitali i Përgjithshëm”, “Doktor Gio”, “Linda dhe brigadiere” dhe mbi të gjitha falë telenovelës italiane “Vivere”, ku luante rolin e doktor Brunos.

S'KA KOMENTE