Gjendet e masakruar me thikë familja shqiptare në Greqi, mes tyre edhe...

Gjendet e masakruar me thikë familja shqiptare në Greqi, mes tyre edhe dy fëmijë 2 dhe 1 vjeç

1992
SHPËRNDAJE

Nje ngjarje e rende eshte regjistruar ne Greqi ku eshtwe gjendur e masakruar me thikë familja shqiptare në Greqi, mes tyre edhe dy fëmijë 2 dhe 1 vjeç.

Fëmija i madh i shtëpisë, 11 vjeç, ka gjetur pasditen e sotme çiftin shqiptar dhe dy fëmijët 1 dhe 2 vjeç të masakruar me thikë. Fëmija 11 vjeç u kthye pas aktivitetit pasdite dhe ka lajmëruar i shokuar Fillimisht policia dyshoi se bashkëshorti vrau gruan dhe 2 fëmijët e në vijim vrau veten

Por pak më pas policia deklaroi se vrasja mund të jetë kryet nga ish bashkëshorti i gruas, me të cilin ka fëmijën e parë, 11 vjeç, i vetmi që shpëtoi gjallë. 11 vjeçari nuk ndodhej në shtëpi kur ndodhi krimi.

Kryebashkiaku i zonës Andravida-Kilini, Janis Lenxas, ka folur i shokuar për ngjarjen duke konfirmuar se bëhet fjalë për familje shqiptare, me banim në Agjo Konstantino, Anfravida

S'KA KOMENTE