Provenca piktoreske

Provenca piktoreske

54
SHPËRNDAJE

Fotografi nga Joseph Radhik.

Një pemë e vetme duket mbi radhët e fuqishme ku ka një shumëllojshmëri të bimeve te mbjella te livandos, në Provence te Francë.

Fushat e livandos janë një shenjë dalluese e Provences dhe konsiderohet nga shumë njerëz si nje pamje e bukur e zonës.

Kjo bime, ndonjëherë e quajtur “ari blu,” është përdorur për të bërë sapune, parfume, dhe kremra ajo gjithashtu përdoret edhe në ushqime.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.