Përshëndetje me top

Përshëndetje me top

26
SHPËRNDAJE

Foto: Laszlo Balogh

Dramatizim i betejës së Tape Bicske ne veri të Hungarisë, ku moren pjese qindra njerez. Pjesëmarrësit kishin veshur uniformat e husareve hungareze dhe trupave austriake me flamurin e Habsburgëve.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.