Minerali i cmuar

Minerali i cmuar

192
SHPËRNDAJE

Fotografi nga Jassen T.

Një makinë korrje mbledh kripë nga një pellg me uje deti në Utah.

Ky eshte liqeni me i madh në perëndim të lumit Misisipi dhe është aq i kripur se shumica e gjallesave te ujit qe gjenden në liqenet e tjera nuk mund të jetojnë ketu.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.