Kulla lundruese, e cila ul efektet e ndryshimit te klimes

Kulla lundruese, e cila ul efektet e ndryshimit te klimes

49
SHPËRNDAJE

Ndryshimi i klimës po ndikon me shpejtësi në çdo cep të tokës, por një kullë e re, lundruese mund të ndihmojë në zgjidhjen këtij problemi.

E quajtur “Heal-Berg”, ajo është një kullë gjigande, e projektuar në formën e ajsbergut, e cila do të “shërojë” dhe ndryshojë efektet e ndryshimit të klimës, duke përdorur teknologjinë e gjelbër më inovative në botë.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.