Jeta ne dimrin e erret te Artikut

Jeta ne dimrin e erret te Artikut

36
SHPËRNDAJE

Udhëtimi i një fotografes Acacia Johnson në Arktikun kanadez zbulon gjallërinë e jetës në një nga rajonet më të ftohta të banuara të planetit.

Ja dhe Amelia 10- vjecare me syze në formë zemre eshte bere gati per te vajtur ne një mbremje te së premtes në Arktik.

Vendi i quajtur Inuit ka nje marrdhenie shume te mire te jetes në komunitet dhe kultivon lidhje të forta shoqërore. Kjo gje u ka mundësuar atyre mbijetesen ne kete mjedis të ashpër për mijëra vjet.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.