FNSH, RENEA dhe Guardia di Finanza në aksion, asgjësohen 4 mijë rrënjë...

FNSH, RENEA dhe Guardia di Finanza në aksion, asgjësohen 4 mijë rrënjë kanabis

2032
SHPËRNDAJE

Rreth 4 mijë rrënjë kanabis janë zbuluar dhe asgjësuar në zonën e Kashnjetit në Lezhë, por burime policore bëjnë me dije se nuk ka të shoqëruar. 

FNSH dhe RENEA ishin sot pasdite në Lezhë në kuadër të operacionit antikanabis në bashkëpunim edhe me Guardia di Finanza. 

Sipas burimeve mësohet se ky është aksioni i dytë brenda pak ditësh në rrethin e Lezhës ku vetëm sot janë sekuestruar 4 mijë rrënjë kanabisi.

S'KA KOMENTE