Fier:Nje makine merr flak ne ecje

Fier:Nje makine merr flak ne ecje

479
SHPËRNDAJE

Nje makine eshte perfshire nga flaket kete mbremje. Sipas informacioneve tw para mesohet se nje makine  tip ‘Volkswagen Golf 4” ka marre flake ne ecjen. Drejtuesi i automjetit ka dale nga automjeti menjeher nderkohe jane lajmeruar zjarrfikeset. Brenda pak minutash eshte djegur gati gjysma e automjetit edhe pse zjarrfikesit kane ardhur me shpejtesi . Pas nderhyrjes eshte bere e mundur shuarje e flakeve. Mesohet se shkak i flakeve ka qene nje difekt ne motor

Fier
Informacion paraprak

Në datën 07.01.2019, rreth orës 21:25, në lagjen “15 Tetori” Fier, mjeti tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin E.M, në ecje e sipër ka marë flakë.

Paraprakisht dyshohet të ketë pasur difekt në motorrin e mjetit.

Në vendin e ngjarjes janë dërguar shërbimet e policisë dhe zjarrëfiksja.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të zjarrit.

S'KA KOMENTE