FIER:Dogji nje siperfaqe toke bujqesore te nje fermeri, arrestohet zjarrvenesi

FIER:Dogji nje siperfaqe toke bujqesore te nje fermeri, arrestohet zjarrvenesi

2720
SHPËRNDAJE

Fier

Dogji me zjarr një sipërfaqe toke me prodhime bujqësore, në fshatin Ndërnënas, arrestohet në flagrancë nga Policia.

Në vijim të punës hetimore për identifikimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin A. S., banues në Topojë, pasi në fshatin Ndërnënas, ka ndezur zjarr për djegien e barërave në tokën e tij dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke me prodhime bujqësore, në pronësi të shtetasit Th. N.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Drejtoria Vendore e Policisë Fier apelon për të gjithë banorët, që në asnjë rast mos shkaktojnë zjarrvënie, sepse do të përballen me ligjin. Policia fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo rast të zjarrvënies apo të paligjshmërisë në tërësi, duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm nga strukturat policore.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE