Fier/Zjarrfiksja shkon per te shuar flaket por ngec ne uren e qendres...

Fier/Zjarrfiksja shkon per te shuar flaket por ngec ne uren e qendres qytetit

3933
SHPËRNDAJENjoftimi se një makinë ka marrë flakë në parkimin e kishës ortodokse në Fier ka vënë në lëvizje shërbimin zjarrfikës. Por, teksa mjeti zjarrfikës shkonte në vendngjarje ka ngecur në urë.
Te dyja gomat kane thyer dërrasat e ures , që janë prishur dhe zjarrfikësja rrezikon të bjerë në lumin Gjanica.
Fier / Informacion paraprak

Rreth orës 09:00, ka marrë flakë dhe është djegur pjesërisht, dyshohet si pasojë e një defekti në motor, automjeti tip “Ford”, në pronësi të shtetasit J. D., banues në Roskovec. Automjeti ka qenë i parkuar afër Kishës Orthodhokse.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.

S'KA KOMENTE