Fier/Procedohen në gjendje të lirë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Fier/Procedohen në gjendje të lirë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

409
SHPËRNDAJE

Fier/Procedohen në gjendje të lirë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë ndaj shtetasve:

-A. Z., 53 vjeç, banues në Sektor Seman, pasi dyshohet se për motive të dobëta, është konfliktuar fizikisht me shtetasen L. K., 47 vjeçe dhe i ka shkaktuar asaj dëmtime;

-P. K., 42 vjeç, banues në Strum, Roskovec, pasi dyshohet se ka dëmtuar me sende të forta, automjetin në pronësi të shtetasit A. K., 54 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE