Fier/Kapen duke transportuar mallra pa dokumentacion procedohen 3 persona

Fier/Kapen duke transportuar mallra pa dokumentacion procedohen 3 persona

1016
SHPËRNDAJE

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasit: E. M., 20 vjeç, banues në Berat, S. B., 22 vjeç, banues në Fier dhe K. A., 31 vjeç, banues në Fier, për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”.
Këta shtetas janë kapur nga shërbimet e Policisë, duke transportuar me automjetet e tyre, mallra të ndryshëm, për të cilët nuk dispononin dokumentacion përkatës.    
Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE