Fier/ 73-vjeçari me motrën rrahin gruan e të moshuarit, arrestohen.

Fier/ 73-vjeçari me motrën rrahin gruan e të moshuarit, arrestohen.

1190
SHPËRNDAJE

Dhuna në familje eshte nje femomen qe perseritet në Fier, ku janë raportuar dy raste gjatë 24 orëve të fundit.

Nga Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier u arrestuan në flagrancë për veprën penale “Dhunë në familje” shtetasit S. P., 73 vjeç dhe R. B., 58 vjeçe, banuese në Fier (vëlla e motër), pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së shtetasit S. P.

Po kështu në pranga ka përfunduar dhe shtetasi Sh. K., 46 vjeç, banues në Fier, pasi në prezencë të fëmijës së mitur ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE