Festohet Fiter Bajrami ne xhamine FIER

Festohet Fiter Bajrami ne xhamine FIER

170
SHPËRNDAJE

Pas agjërimit të muajit të Ramazanit, besimtarët muslimanë sot festojnë festën e Fitër Bajramit.

Që në orët e para të mëngjesit besimtarët kanë falur Namazin ne xhamine e qytetit, ndersa kreret myslimane te myftinise kane percjelle urimet për paqe dhe harmoni mes njerëzve.  Namazi u fal ne oren 07 00 minuta  Myftiu i Fierit,

Mikel Hazizolli ka uruar dhe pershendetur gjithe besimtatet muslimane me rastin e festes se Fiter Bajramit . Ai ka percjelle mesazhin  per me shume paqe dhe respekt ndaj njeri tjterit  e sidomos per me shume besim duke kondideruar njeriun si pasurine me te madhe te  krijuar nga zoti.

S'KA KOMENTE