Familjarët kërkojnë dënim me vdekje për vrasësin e 8-vjeçarit

Familjarët kërkojnë dënim me vdekje për vrasësin e 8-vjeçarit

1144
SHPËRNDAJE

Mes lotësh dhe britmash të afërmit e 8-vjeçarit të vrarë në fshatin Gracelli të Fierit, kërkojnë drejtësi.

Ata kërkojnë dënimin me vdekje për autorin e vrasjes 38-vjeçari Klodian Çalamani, i cili i mori jetën vogëlushit në mënyrë makabre.

“Të varet ai mostër. Drejtësi për Mateon. Në mes të Fierit ta varin. Ai ka ndenjur pa mjekim. Ta varin. Ta shohim të gjithë”, është shprehur një e afërmve.

“Ishin kamerat e nxorën të drejtën kushedi kur do ta gjenim kufomën. Ne do të punojmë prapë për atë kriminel. Ai në burg është si në hotel me të gjithë të mirat. Ai atë kërkonte, por të bënte një vjedhje jo të merrte djalin nga gjiri jonë.  Ne do ta presim këtu çdo ditë”, kanë thënë familajrët.

“Mateo një engjëll, ku futej në gropë ai”, është shprehur një tjetër familjare.

“Mezi e ka rritur me sakrifica. Iknin në mëngjes dhe vinin nga punë për të siguruar të ardhmen e fëmijëve. Të vijë një dorë e një kriminel të mallkuar dhe të marrë djalin nga gjiri jonë është e pafalshme. Të varet, Të çohet i gjithë populli , të çohet. Na janë tharë lotët, nuk kemi më lot. Vetëm varje për atë kriminel. Edi Rama del e thotë nuk ka ligj për varje, por përse more kryeministër të lëndohet një në  tjetër siç jermi lënduar ne. I vari Sali Berisha atëherë , u bë shembull. Ti varin çdo kriminel, edhe vëllai im të jetë, mu në mes të Fierit të varet, të jetë shembull”, ka thënë mes lotësh një tjetër e afërme.

S'KA KOMENTE