Familjarët e Mateos fillojnë të mbledhin firmat e peticionit ne Lushnje dhe...

Familjarët e Mateos fillojnë të mbledhin firmat e peticionit ne Lushnje dhe ne Vlore per denimin me vdekje te autorit te vrasjes

1271
SHPËRNDAJE

Ditën e sotme në Lushnje dhe Vlorë ka nisur peticioni nga familjarët e Mateos, vogëlushit të ndier 8-vjeçar, i cili u vra barbarisht nga Klodian Çalamani dhe më pas ky i fundit e groposi në oborin e shtëpisë së tij.

Familjarët e 8-vjeçarit kërkojnë të rikthehet dënimi me vdekje dhe firmat e peticionit do t’ia dorëzojnë kryeministrit Rama.Mesohet se në Fier në vetëm pak orë janë grumbulluar 1 mijë e 500 firma, ndërsa qytetarët për të marrë pjesë në peticionin duhet të regjistrohen vetëm me një kartë identiteti.

S'KA KOMENTE