Ethet e zgjedhjeve vendore, PD zyrtarizon kandidaturen ne Mallakaster

Ethet e zgjedhjeve vendore, PD zyrtarizon kandidaturen ne Mallakaster

625
SHPËRNDAJE

Teksa po afrojne gjithmon dhe me shume zgjedhjet vendore , kane nisur edhe diskutimet per emrat e kandidateve per drejtimin e bashkive. Edhe pse ka pasur zera per rikandidimin e kreut aktual  te Bashkise Mallakaster Agron Kapllanaj  , deklarata e djeshme e deputetit PD Enkelejd Alibehaj ka cliruar nga ethet dhe diskutimet anetaresine

Deputeti i PD Qarkut Fier Enkelejd Alibehaj ne nje takim te zhvilluar ne diten e djeshme ne Mallakaster me anetaresine ka shprehur vleresimin e figures se Kryebashkiakut aktual Kapllanaj duke rikonfirmuar ne kandidimin e zgjedhjeve vendore dhe fitues ne keto zgjedhje .Alibehaj ka rikonfirmuar kandidaturen zyrtare te Agron Kapllanaj pas miratimit nga kryesia dhe kryetari i PDSH Lulezim Basha

S'KA KOMENTE