Ekzekutimi i shqiptarëve në Greqi/ Mediat greke japin detaje

Ekzekutimi i shqiptarëve në Greqi/ Mediat greke japin detaje

139
SHPËRNDAJE

Detaje të reja kanë dalë në drita nga vrasja e dy shqiptarëve në Greqi. Mediat greke shkruajnë se sipas raporteve mjeko ligjore në trupin e 41-vjeçarit shqiptar Kreshnik Çerçizaj u gjetën 5 plumba. Duket se 41-vjeçari siç shkruajnë mediat e huaja ka qenë objektivi.

Ndërkohë në trupin e Armando Ogranaja është zbuluar një plumb, dhe kjo mund të jetë një plumb tejshpues. Madje mendohet se vdekja e 44-vjeçarit mund të ketë ardhur nga arresti kardiak. Ndërkohë hetimet janë në vijim dhe dyshohet se urdhri për vrasje mund të jetë dhënë nga burgu.

S'KA KOMENTE