Edi Rama pyet PD: ‘Kur do me rrezoni se iku viti’?!

Edi Rama pyet PD: ‘Kur do me rrezoni se iku viti’?!

73
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me ironi deklaratave publike të opozitës, e cila në vazhdimësi ka përsëritur thirrjet për rrëzimin e kësaj qeverie.

Rama ka postuar në Instagram, një fotomontazh, ku eksponentet kryesor të opozitës, mes tyre kryetari i PD-së Lulzim Basha dha kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, duken se po tërheqin litarin për të rrëzuar “kryeministrin”, i cili në foto është veshur me ngjyrën e PS-së .

“Kur do e rrxoni pra se iku viti?” shkruan Rama, duke pyetur, jo vetëm opozitën, por dhe ndjkësit e tij në Instagram.

S'KA KOMENTE