“Edi Rama më akuzonte si kukull e Berishës, Berisha më akuzon peng...

“Edi Rama më akuzonte si kukull e Berishës, Berisha më akuzon peng të Ramës”, reagon Basha

138
SHPËRNDAJE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një komunikim me mediat ka hedhur poshtë akuzat e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe ato të kryeministrit Edi Rama, për pazare. 

Ai tha se nuk është kukull e Sali Berishës apo dhe se nuk është peng i Ramës. 

“Për 8 vite me radhë Edi Rama më ka akuzuar për ;kukull të Sali Berishës. Dje Sali Berisha më ja akuzuar për ‘peng të edi Ramës. E para gënjeshtër, e dyta s’do të ndodh kurrë. Të dyja janë dy anë të të njëjtës medalje. PD po ecën përpara. Do i prijë betejës popullore dhe kthimit të vendit në shinat e demokracisë që sigurojnë një jetë të mirë për çdo shqiptar. Ky është misioni i çdo demokrati dhe këtij do t’i qëndrojë me përkushtim.”, tha Basha.

S'KA KOMENTE