E marta Festa e Novruzit, qeveria vendos dhe të hënën pushim zyrtar,...

E marta Festa e Novruzit, qeveria vendos dhe të hënën pushim zyrtar, ja arsyeja

1627
SHPËRNDAJE

Burime nga qeveria bëjnë të ditur se ne mbledhjen e Këshillit të Ministrave që zhvillohet sot do të merret vendimi që dita e hënë do të jete pushim zyrtar. 

Meqenëse dita e martë është festë zyrtare, burime nga qeveria thanë se në mbledhje do të vendoset të bëhet pushim edhe e hëna e 21 marsit. Arsyeja për këtë vendim mësohet se ka të bëjë me kursimin e energjisë.

S'KA KOMENTE