Dyshohet se konsumoi raki, 2 vjecari mberrin i pa jete ne spital

Dyshohet se konsumoi raki, 2 vjecari mberrin i pa jete ne spital

1632
SHPËRNDAJE

Devoll/Informacion paraprak

Paraditen e sotme, në spitalin e Bilishtit, ka mbërritur i pajetë një i mitur 2-vjeçar, nga fshati Sul, Devoll.

Nga të dhënat e para dhe deklarimet e stafit mjekësor, dyshohet se fëmija ka humbur jetën pasi ka konsumuar aksidentalisht një sasi pije alkoolike (raki), nga një shishe që familjarët e kishin lënë në banesë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

S'KA KOMENTE