Dy vatra zjarri ne fshatrat e FIERIT

Dy vatra zjarri ne fshatrat e FIERIT

804
SHPËRNDAJE

Edhe pse keto dite ka patur renie te temperaturave perseri nuk mungojne vatrat e zjarrit edhe ne Fier .

Videot e ardhura nga qytetaret njoftojne se jane dy vatra zjarri ,nje tek mbikalimi i Baltezes dhe nje nga kodrat pas  Radostines ne fshatin Shtyllas dhe pjese nga zona e Levanit.

Mesohet se kjo vater zjarri ka rene ne ullishte e shkurre dhe forcat zjarrefikese te Patosit Fier dhe Roskovecit po shkojne drejt fshatit pasi rrezikojne varrezat.

S'KA KOMENTE