Dy persona pozitivë me linë e majmunit ne Greqi

Dy persona pozitivë me linë e majmunit ne Greqi

49
SHPËRNDAJE

Dy persona kanë rezultuar pozitiv me lijën e majmunëve në Greqi. Sipas mediave vendase mësohet se gjenomike e dy kampioneve ka përfunduar dhe ato i përkasin llojit të Afrikës Perëndimore.

Fatmirësisht pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore, ndërkohë janë futur në izolim.

“Rreziku i sëmundjes mbetet i ulët për popullatën e përgjithshme dhe janë marrë të gjitha masat e nevojshme për të kufizuar përhapjen e sëmundjes”, kanë deklaruar autoritetet greke.

S'KA KOMENTE