Dy oret e lirise ne Fier per shetitje ne qytet dhe xhiro...

Dy oret e lirise ne Fier per shetitje ne qytet dhe xhiro me bicikleta

543
SHPËRNDAJE

Mesa duket fierakët nuk e kanë kuptuar ashtu siç duhet orarin e përcaktuar për lëvizjen e lirë të këmbësoreve. Sapo ora ka shënuar 16:00 në rrugë kanë vërshuar qytetarë e makina, duke “shpëtuar” nga karantina e vendosur.

Qytetarët kanë dalë të lirë, duke shëtitur në bukevardin kryesor dhe jo vetëm, ku nuk kanë munguar edhe xhirot me bicikleta.

Të dy orët e “lirisë” janë shfrytëzuar për shëtitje, me dhe pa maska, pa ju trembur aspak masave të vendosura.

S'KA KOMENTE