Dumani i arrestuar ne Fier merr statusin e të penduarit të drejtësisë

Dumani i arrestuar ne Fier merr statusin e të penduarit të drejtësisë

201
SHPËRNDAJE

Nuredin Dumani, i arrestuar pak ditë më parë në qyetetin e Fierit ka marrë statusin e të penduarit të drejtësisë.

Po ashtu edhe shoku i tij, Enrik Hoxhaj, i arrestuar bashkë me Dumanin, ka marrë statusin e të penduarit të drejtësisë.

Nuredin Dumani u arrestua i plagosur mbrëmjen e 29 Marsit në qytetin e Fierit, pasi kishte shkëmbyer zjarr me persona ende të paidentifikuar në zonën e Papërit në Elbasan.

Dyshohet se personi që ka qëlluar mbi Dumanin është shtetasi Talo Çela, një prej 5 personave më të kërkuar aktualisht nga ana e policisë.

Vetë Dumani dyshohet si autor i të paktën 5 vrasjeve të ndodhura në Elbasan dhe Durrës, ndërkohë që pikënisja duket se është përplasja për ndarjen e parave të një prej grabitjeve të Rinasit.

Dumani ishte fshehur për një kohë të gjatë në Kosovë, ku kishte nisur edhe bashkëjetesën me një vajzë në moshë të re.

S'KA KOMENTE