Drejt perfundimit impianti i mbetjeve urbane ne FIER, ja sa ka kushtuar

Drejt perfundimit impianti i mbetjeve urbane ne FIER, ja sa ka kushtuar

550
SHPËRNDAJE

Po shkon drejt perfundimit Impianti i Perpunimit te Mbetjeve Urbane ne FIER.
Investitori i ndertimit te  ketij inceneratori eshte Technology Waste Treatment Fier sh.p.k.”, që ka fituar kontratën konçesionare me vlerën 27 359 534 euro   në Vërri të bashkisë Fier.

Sipërfaqja e zonës që do të përdoret për ndërtimin e impiantit është rreth 11.15 hektarë (111 564 m2) dhe në përzgjedhjen e saj ,koeficienti i shfrytëzimit të saj mund të zvogëlohet si rezultat i dizajnit përfundimtar të impiantit”.

Nje dite me pare Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afer punimet ne inceneratorin e mbetjeve urbane ne Verri te Fierit duke i kushtuar edhe nje postim ne rrjetet sociale

postimi i Edi Rames

Impianti ultramodern i Përpunimit të Mbetjeve në Fier tashmë është drejt përfundimit, investim i cili do të mbyllë të tjera plagë mjedisore kancerogjene, fushat e plehrave që prej dekadash të tëra digjen në natyrë, në gjithë territorin e qarkut Fier.

Është ky një tjetër investim i rëndësishëm i Qeverisë Shqiptare dhe kryeministrit Rama për Qarkun Fier.

kliko tek linku me poshte per te pare videon

https://fb.watch/4GFLna-5kI/

S'KA KOMENTE