Donte ti vinte flaken kutive te votimit,merret vendimi nga Gjykata FIER per...

Donte ti vinte flaken kutive te votimit,merret vendimi nga Gjykata FIER per 37 vjecarin

864
SHPËRNDAJE
 

Gjykata ka vendosur e Arrest me burg e per Mikel Postolli  37 vjecarin nga fshati Agim i cili pasditen e 25 prillit rreth ores 19.10 ka bere thirrje ne afersi re qendres se votimit ne fshatin Agim  per te djegur  kutite e votimit. 

37 vjecari mbante ne dore  nje shishe molotov e ndersa mesohet se vuan nga probleme mendore.

Me pas shishen e molotovit Postolli e ka hedhur ne oborrin e jashtem te kishes Agim e cila ka shperthyer dhe ka shkaktuar deme te vogla materiale. Sapo doli nga gjykata Postolli tha: “Drejtesia do te triunfoj. jeni nje organizate kriminale mafjoze”

Prokuror : Shkelqim Sina 

Gjyqtar : Majla Alicani

 

 

 

 

S'KA KOMENTE