Dobësohet ndjeshëm monedha europiane ne tregun valutor

Dobësohet ndjeshëm monedha europiane ne tregun valutor

650
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan ka regjistruar rritje këtë mëngjes teksa është blerë sot me 107.2 lekë dhe është shitur me 108.2 lekë sipas kursit të këmbimit lokal në raport me dje.

Monedha europiane blihet sot me 116.2 lekë dhe shitet me 116.8 lekë duke shënuar rënie të ndjeshme të kuotës mëngjesin e sotëm në raport me një ditë më parë.

Paundi britanik blihet sot me 131.9 lekë dhe shitet me 132.9 lekë duke u forcuar nga dita e djeshme.

Franga zvicerane referuar tregut të brendshëm valutor blihet sot me 115.2 lekë dhe shitet me 116.1 lekë.

S'KA KOMENTE