Dimër në pranverë, ne Fier bresher dhe ulje temperaturash, bore ne zonat...

Dimër në pranverë, ne Fier bresher dhe ulje temperaturash, bore ne zonat malore

1031
SHPËRNDAJE

Edhe pse kemi hyre ne pranvere dhe per disa dite me rradhe temperaturat shenuan rritje si ne nje stine vere kjo situata sot ka ndryshuar . Ulja e temperaturave dhe rrebeshet e shiut dhe te bresherit ne Fier kane rikthyer dimrin. Sipas buletinit meteorologjik kombetar ulja e temperaturave ka perfshire te gjotbe territorin e vendit. Edhe pse jemi në fund të marsit mesohet se ne zonat malore jane zbardhur perseri nga bora . Keshtu fshati Bogë është veshur me petkun e bardhë të borës.

Ndërkaq kujtojmë se në orët e fundit vendi ynë është përfshirë nga reshjet e shiut dhe ulje të ndjeshme të temperature të ajrit

S'KA KOMENTE