Digjet një banesë në Fier, rrezikohen shtëpitë pranë

Digjet një banesë në Fier, rrezikohen shtëpitë pranë

5092
SHPËRNDAJE

Një banesë është shkrumbuar nga flakët mëngjesin e sotëm në Grecalli të Fierit. Kanë qënë fqinjët ata që kanë lajmëruar të alarmuar shërbimin zjarrfikës teksa ndërtesa ishtë e pabanuar.

Në vendngjarje kanë mbërritir dy forca zjarrfikese të cilat kanë bërë të mundur neutralizimin e flakëve duke shmangur njëherazi dhe përhapjen tek  banesat pranë. Paraprakisht dyshohet se shkak i zjarrit ka qëne një shkëndijë elektrike ndërkohe që të gjitha orendite janë shkrumbuar por fatmiresisht nuk ka patur dëme në njerëz.

S'KA KOMENTE