Digjen dhjetëra hektarë me ullinj dhe një banesë ne Selenicë

Digjen dhjetëra hektarë me ullinj dhe një banesë ne Selenicë

155
SHPËRNDAJE

Vatra aktive prej disa ditësh në fshatin Lezhan të Selenicës ka djegur 30 hektarë me ullinj dhe një banesë.

Mësohet se zjarri është fikur. Ndërkohë si pasojë e flakëve është djegur banesa e Laver Aliaj.

Për të shuar flakët morën pjesë grupi i zjarrfikësve në Selenicë prej 12 personash me mjetin zjarrfikës gjithashtu mjeti i MZSH Vlorë me 3 efektivë.

S'KA KOMENTE