Deputeti i Fierit Luan Baçi kundër Bashës

Deputeti i Fierit Luan Baçi kundër Bashës

604
SHPËRNDAJE

Deputeti demokrat, Luan Baçi ka dalë sërish haptas kundër Bashës pas vendimit të marrë për shkakrkimin e deputetit Flamur Noka nga posti i nënkryetarit të ekonomisë. 

Në postimin e tij, Baçi ngre pikëpyetje mbi personin tjetër që e ka rradhën për t’u shkarkuar nga vendimet e marra individualisht nga kryedemokrati Lulzim Basha. Më tej ai shton se PD është një parti e anëtarësisë dhe e simpatizantëve të saj dhe nuk është pronë e askujt.

Postimi i plotë nga deputeti Demokrat Luan Baçi

Kush e ka radhen?
Une…? Ju…..? Ai……? Kush….?
Partia Demokratike eshte parti e fjales se lire, e votes se lire, keshtu lindi dhe keshtu do te vazhdoje!
Partia Demokratike nuk eshte prone e askujt, ajo eshte e dhjetra mijra anetareve dhe qindra mijra votuesve dhe simpatizanteve te saj!
Per kedo, qe nga anetari me i thjesht dhe deri ne majen e piramides, jane forumet ato qe vendosin, eshte vota e tyre dhe askush tjeter!
Shkarkime, perjashtime, intimidime, presione per mbyllje goje, kurresesi nuk funksionojne deri ne fund dhe apsolutisht nuk jane ne te mire te Partise Demokratike!
Ne duhet dhe do te vazhdojme te gjithe bashke, armiku jone i vetem dhe i gjithe Shqiptareve eshte Edi Rama dhe rilindja e tij, pavaresishte diferencave qe kemi me njeri tjerin ne gjykim dhe opinioneve qe ndajme!

S'KA KOMENTE