Dalin para gjykatës tre kontrollorët e AlbControl

Dalin para gjykatës tre kontrollorët e AlbControl

101
SHPËRNDAJE

Ka nisur këtë të shtunë seanca ndaj tre kontrollorëve të ndaluar të Albcontrol, pas pezullimit të punës në aeroportin e Rinasit, Flora Ndreca, Armando Fezga dhe Muhin Mezini.Mesohet se Prokuroria e Tiranës ka dërguar një ditë më parë në Gjykatë kërkesën ndaj tre kontrollorëve, ku ndaj Flora Ndrecës ka kërkuar masën “arrest shtëpie”, ndërsa për dy të tjerët ka kërkuar “arrest me burg”.

Ndaj tre kontrollorëve, Prokuroria ka ngritur akuzën e shpërdorimit të detyrës kryer në bashkëpunim.

Kërkesa e Organit të Akuzës do të shqyrtohet nga gjyqtari Arben Mica, ndërsa vetë Akuza përfaqësohet nga prokuroret Marjeta Zaimi dhe Ledina Riza.

S'KA KOMENTE