Covid-19 i merr jetën gjyqtarit të njohur

Covid-19 i merr jetën gjyqtarit të njohur

388
SHPËRNDAJE

Ditët e fundit janë rritur frikshëm shifrat e të prekurve dhe rasteve fatale me Covid-19 në vendin tonë.

Koronavirusi i merr jetën një gjyqtari të Gjykatës së Korçë. Bëhet fjalë për Maksim Qirjazi i cili ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare në kryeqytet ku ndodhej i intubuar prej 10 ditësh.

Ai ishte dërguar në Tiranë për shkak të gjendjes së renduar shëndetësore, por nuk ka mundur të mbijetojë.

S'KA KOMENTE