Cfare thone qytetaret per kandidatet per deputet te Qarkut FIER

Cfare thone qytetaret per kandidatet per deputet te Qarkut FIER

7510
SHPËRNDAJE

Partite politike kane dorezuar ne KQZ listen e emrave te kandidateve per deputet sipas kualicioneve dhe partive politike ne 12 qarqet te vendit. Per listat e kandidateve te qarkut Fier opinoni i qytetareve ka qene i ndryshem .

Listat e kandidateve te Fierit ka shfaqur pak interesim per qytetaret per faktin se jane te lodhur nga politika .

Sipas perceptimit te qytetareve opinonet shkojne ne nje konkluzion qe shpreh mosbesimin per te nesermen per ti perfaqesuar ne kuvendin e ri

Sipas qytetareve te intervistuar emrat ne listat e kandidateve jane njohur prej tyre nepermjet medias por shumica e tyre te majte e te djathte nuk njihen nga komuniteti .

Sipas te intervistuarve kandidatet qe spikasin ne keto lista jane nje numer i vogel si te djathte dhe te majte nderkohe qe e shohin me skepticizem nese do te jene aktiv si ne fushate elektorale kur kerkojne voten edhe neser kur do te zgjidhen deputet.

Per disa qytetare te intervistuar ata e njohin politiken jo me emra dhe lista por nga programe dhe cfare te mirash te shtuara, do te sjelle ne 4 vitet ne vijim.
Sipas te anketuarve deputetet qe njihen me shume nga qytetaret ne Fier ndahen ne 3 kategori. Jane -1-Ish deputet dhe fuksionar shteteror.-2-Jane re njohur nga media -3-Nuk kane humbur kontaktet me komunitetin( ketu vecohen nje numer i vogel kandidatesh)

Kandidatet e listes se PS qe jane me te njohur per komunitetin Fierak

1-Gramoz Ruci

2- Petro Koci

-3- Antoneta Dhima

-4-Baftjar Zeqaj

-5-Erion Brace

Nga lista e kandidateve te kualicionit te djathte PD + LSI

-1-Enkelejd Alibeaj

-2- Luan Baci

-3 Agron Kapllanaj

LSI

Monika Kryemadhi, Kejdi Mehmeti, Arben Cuko

Ajo qe komuniteti do te flas per te zgjedhur perfaqesimin e tyre ne kuvendin e ri mbetet vota e 25 prillit/NeoAlb/

S'KA KOMENTE