Bresheri plumbash ndaj nje automjeti ne afersi te Levanit

Bresheri plumbash ndaj nje automjeti ne afersi te Levanit

600
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Novoselë të Vlorës midis Levanit dhe Novoseles. Mesohet se një makinë është qëlluar me breshëri plumbash.  Të shtënat janë dëgjuar drejt një makine te ‘Ura e Mifolit’ në Novoselë. Personi qe eshte qelluar i ka shpetuar 25 plumbave qe eshte goditur nga nje makine tjeter.objekt sulmi ka qene nej 28 vjecar

Makina  tip “Golf” mësohet të jetë qëlluar nga një mjet tjetër dhe  pas të shtënave është asksidentuar duke përfunduar në kanal.
njoftim i policise

Informacion paraprak

Në vendin e quajtur “Ura e Mifolit” Novoselë, në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit që drejtohej nga shtetasi R.A., 33 vjeç, banues në Vlorë, i cili ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga duke pësuar lëndime të lehta.

Nuk ka të lënduar me armë zjarri.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po kryen hetimet në lidhje me zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave.

Po punohet nëpërmjet kontrollit të territorit dhe veprimeve të tjera hetimore për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

S'KA KOMENTE