Braçe: Në Divjakë kemi 1 ore /30 min që presim PD të...

Braçe: Në Divjakë kemi 1 ore /30 min që presim PD të sjellë numëruesit

197
SHPËRNDAJE

Zv.kryeministri Erion Braçe me anë të një postimi në rrjetet sociale akuzon Partinë Demokratike se nuk ka dërguar numëruesit për të filluar procesin e numërimit të votave.

Sipas tij, në Divjakë ka 1 orë e 30 minuta që pret PD të dërgojë numëruesit, por shton se nuk do të presin më dhe do i kërkojnë KZAZ-së që të fillojë numërimi i votave.

“KJO ESHTE CMENDURI!

NE DIVJAKE KEMI NJE ORE E TRIDHJETE MINUTA QE PRESIM PARTINE DEMOKRATIKE TE SJELLE NUMERUESIT PER TE NUMERUAR VOTAT!

NJE ORE E TRIDHJETE MINUTA!

TANI BOLL ME;

PS I KERKON KZAZ TE VENDOSE ME VOTE NISJEN E PROCESIT TE NUMERIMIT MENJHERE!

NJEREZIT DUAN TE LEXOHET E NUMEROHET VOTA E TYRE!

NUMERIMI ESHTE I MONITORUAR, LIVE PER KEDO”, shkruan Braçe

S'KA KOMENTE