“Zi buke “ne Korenë e Veriut .Kim Jong Un paralajmëron popullin të...

“Zi buke “ne Korenë e Veriut .Kim Jong Un paralajmëron popullin të jenë të përgatitur të hanë rrënjë bimësh

51
SHPËRNDAJE

  
Koreanoveriorët janë paralajmëruar të jenë të përgatitur për të ngrënë rrënjët e bimëve, pasi vendi mund të drejtohet për një zi buke. Gazeta kryesore shtetërore e diktaturës i tha qytetarëve të shtrëngoj veten për një tjetër hap të rëndë pas katërvjeçarit te urisë së madhe e Koresë së Veriut që prej viteve 1990. Paralajmërimi erdhi në vazhdën situatës së krijuar në marrdhëniet me Kinën e cila i ka vendosur sanksione të reja të ashpra kundër Koresë së Veriut, në përgjigje të mosbindjes për reduktimin e arsenalit bërthamor dhe provës me raketat bërthamore të saj të fundit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.