Zhurma të cuditshme në Salzburg

Zhurma të cuditshme në Salzburg

72
SHPËRNDAJE

Mbështetësit e teorive të konspiracionit thonë se bëhet fjalë për zërat që prodhohen nga HAARP, arma sekrete amerikane për kontrollimin e klimës.
Sido që të jetë, një zhurmë e çuditshme, e ngjashme me zërin e borisë, gjithnjë e më shpesh është duke shqetësuar alpinistët dhe banorët e fshatrave malore afër Salzburgut. Këtë dukuri misterioze nuk ka qenë në gjendje që ta shpjegojë as “NASA”, shkruan gazeta austriake “Heute
Zhurma ngjan në zërin e borisë, apo të ndonjë orkestre më të vogël, por edhe në zërin e balenave dhe manovrimit të trenit nëpër shina.Disa shkencëtarë thonë se ky zë është pasojë e ndryshimeve në presionin atmosferik. Ka edhe të tillë që në tërë këtë zhurmë shohin jashtëtokësorët. Por në librat hyjnorë që paralajmërojnë zërin e borisë, janë parashenja të “Apokalipsit”

  

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.