Votimet ne Itali: Aktivistja sfidon Berluskonin topples, “ke skaduar’

Votimet ne Itali: Aktivistja sfidon Berluskonin topples, “ke skaduar’

92
SHPËRNDAJE

Italianët i janë drejtuar sot kutive të votimit në Itali teksa po mbahen zgjedhjet e përgjithshme. Gjatë fushatës zgjedhore secila parti ka deklaruar se do të shpallet fituese.

Në Milano ku ka qendrën e votimit, Berlusconi u sfidua hapur nga një aktiviste, e cila u ngjit mbi tavolinën e komisionerëve dhe bërtiti: ‘Berluskoni ke skaduar’ shkruan Corriere.

Vajza e re sipas shkrimit që kishe në gjoks përkiste lëvizjes, “Femen”. Vajza e cila ishte rreth moshës 25-30 vjeç, ishte topless pa këmishë dhe përsëriti disa herë frazën “Berlusconi ka skaduar, koha juaj ka mbaruar” para se të bllokohej nga policia. Ndërkoi Silvio Berlusconi e komentoi me shaka : “Nuk e pashë, nuk mund të shihja asgjë”, shtoi drejtuesi i Forzza Italia.

Berluskoni nuk mund të ketë një post zyrtar deri vitin e ardhshëm për shkak të dënimit për evazion fiskal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.